• strict warning: Non-static method SimplePie_Misc::percent_encoding_normalization() should not be called statically in /hsphere/local/home/hvbc1/hvbc.dk/modules/gcal_events/simplepie.inc on line 9004.
  • strict warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method SimplePie_Cache::create() should not be called statically in /hsphere/local/home/hvbc1/hvbc.dk/modules/gcal_events/simplepie.inc on line 1540.
  • GCal Events[Kommende Events] A feed could not be found at http://www.google.com/calendar/feeds/abs7b7fg2mb7v0tri5s2b6q6rs@group.calendar.google.com/public/full?max-results=2500&orderby=starttime&singleevents=true&futureevents=true

Sponsorer

Tuborgfondet logo
Sponsor af 2 nye sæt beachvolleystøtter med net og liniebånd.

OK benzin
HVBC kan nu tilbyde OK-Benzinkort, hvor man bare ved at tanke støtter Horsens Volleyball Club. Ordningen går ud på, at for hver liter brændstof man tanker, giver OK et beløb på 5 øre til HVBC. Pengene vil blandet andet gå til at aflønne klubbens trænere, men også for at få mulighed for at få trænere udefra.
Hvis man allerede har et OK-Benzinkort, men gerne vil støtte HVBC, kan kortet ændres, vil man vide hvordan, så send en mail til bestyrelsens kontaktperson.
Kontaktperson til dette nye tiltag for at gøre forholdene i klubben bedre, er Inga Schmidt, motion. Hun kan kontaktes hver onsdag aften i Dagnæshallen mellem 20.00 og 23.00 eller på mail.

Danske spil
Horsens Volleyball Club kan nu tilbyde spil på internettet via vores spilpartner, Danske Spil. Aftalen er kommet i stand for at skaffe klubben bedre midler til at gøre forholdene bedre for vores medlemmer. Klubben håber, at rigtig mange vil benytte sig af dette partnerskab. Klubben får 100 kr for hver spilkonto, der bliver oprettet fra vores hjemmeside. Klubben får også lidt hver gang, der bliver spillet fra de konti, der er oprettet hos os. God fornøjelse, lad det ikke tage overhånd Kontaktperson til dette nye tiltag er Inga Schmidt, motion. Hun kan kontaktes hver onssdag aften i Dagnæshallen mellem 20.00 og 23.00 eller på mail

 

Bliv sponsor for HVBC

Horsens Volleyball Club søger nye sponsorer. Hvis du vil vide mere om sponsor muligheder, så klik her.