• strict warning: Non-static method SimplePie_Misc::percent_encoding_normalization() should not be called statically in /hsphere/local/home/hvbc1/hvbc.dk/modules/gcal_events/simplepie.inc on line 9004.
  • strict warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method SimplePie_Cache::create() should not be called statically in /hsphere/local/home/hvbc1/hvbc.dk/modules/gcal_events/simplepie.inc on line 1540.
  • GCal Events[Kommende Events] A feed could not be found at http://www.google.com/calendar/feeds/abs7b7fg2mb7v0tri5s2b6q6rs@group.calendar.google.com/public/full?max-results=2500&orderby=starttime&singleevents=true&futureevents=true

Beachvolley

Bag Dagnæshallen har klubben 2 udendørs beachvolleybaner, som vi selv har anlagt med hjælp fra klubbens medlemmer. Banerne må benyttes af alle, men er naturligvis fortrinsvis til klubbens medlemmer, som altid har førsteret til at benytte banerne.

Vi træner så vidt muligt mandag og onsdag, men da spillet afhænger meget af vejret, kan træningen blive rykket til andre dage. Man medbringer selv bolde til træning.

Der har været tradition for at enkelte af medlemmerne har deltaget i Nestea Beachvolley Tour, hvor alle kan deltage uanset niveau. Touren forløber hen over sommeren i hele landet.

Har du lyst til at spille beachvolley, udfyld da kontaktformularen og spørg hvornår vi træner næste gang. Husk at oplyse dit tlf.nr så vi kan kontakte dig.

 Her kan du se kontingent for beachvolley.